- Details
- Multimedia
- Hits: 87


Acest album oferă cititorului oportunitatea de a pătrunde în culisele instituției noastre de învățământ artistic și de a înțelege mai profund natura și complexitatea activităților care o definesc. Pentru noi, cei implicați direct în acest proces, aniversarea de față reprezintă nu doar un moment festiv, ci și unul de reflecție – o ocazie de a evalua parcursul, de a privi în urmă cu luciditate și de a folosi această distanță temporală ca instrument de clarificare a ansamblului. Privirea retrospectivă relevă un sentiment firesc de bucurie și împlinire. De-a lungul celor trei decenii de existență, generațiile de studenți și cadre didactice au contribuit, cu perseverență și devotament, la edificarea nu doar a unei instituții cu identitate solidă, ci și a unei comunități animate de pasiunea comună pentru artă – o comunitate vie, capabilă să-și asume și să-și exercite rolul semnificativ în viața culturală și socială contemporană.
Conf. univ.dr. Corina Elena Andor
Echipa care a contribuit la realizarea albumului aniversar:
Coordonatori: Corina Andor, Teofi l Ioan Știop, Gaie Ștefan, Kovács Zoltán
Centralizare informații:
Ana Maria Abrudan, Corina Baciu, Mihaela Tătulescu, Fekete Tiberiu, Paul Blînda, Marius Vesa, Carla Szabo Munteanu, Kovács Zoltán
Concept și design album: Kovács Zoltán
Copertă: Kovács Zoltán
Text: Conf. univ. dr. Gaie Ştefan
Traducere: Mihaela Gaie
Tehnoredactare: Vanesa Andor, Bianca Negruț
- Details
- Multimedia
- Hits: 9603

Instalații multimedia interactive realizate la disciplina Intermedia – Multimedia în artele vizuale, la specializarea Grafică, anul III de studii, în semestrul I.
|
Avram Antonia Dependence |
![]() |
![]() |
| Bara Paul Pigmalion |
![]() |
![]() |
| Boliac Daniel All Eyes on You |
![]() |
![]() |
| Cosuleanu Andrada Moștenirea |
![]() |
![]() |
| Ungur Denisa A Date with Society |
![]() |
![]() |
| Kiss Zsofi Silvia Make a Choise |
![]() |
![]() |
- Details
- Multimedia
- Hits: 2269

Instalații multimedia interactive realizate la disciplina Intermedia – Multimedia în artele vizuale, la specializarea Grafică, anul III de studii, în semestrul I.
- Details
- Multimedia
- Hits: 1721

Animații 2D și 3D realizate cu programul Blender în cadrul disciplinei Animație în anul universitar 2023-2024 de către studenții de la specializarea Grafică, anul II. de studii.
| Avram Antonia |
|
|
Bara Paul Cătălin |
![]() |
|
| Boliac Daniel |
![]() |
|
| Boros Nora |
|
|
| Clipca Renata |
|
|
| Cosuleanu Andrada |
|
|
Jambor Alexia |
![]() |
|
Kiss Zsofi Silvia |
![]() |
|
Omucz Andreea |
![]() |
|
Ungur Denisa |
![]() |
|












